Комітет з питань екологічної політики та природокористування обговорив питання формування системи державного екологічного контролю за європейським принципом

На Черкащині відбулося виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування щодо формування системи державного екологічного контролю за європейським принципом.

Участь у засіданні взяв заступник Голови Держводагентства Ігор Гопчак.

Питання екологічного контролю є важливим для забезпечення досягнення «доброго» стану вод. Фахівці водогосподарських організацій, які належать до сфері управління Держводагентства, залучаються територіальними органами Держекоінспекції до участі у заходах державного нагляду (контролю).

Також при виявленні фактів порушення природоохоронного законодавства водогосподарські організації інформують територіальні органи Держекоінспекції щодо необхідності вживання заходів державного нагляду.

За результатами опрацювання запитів Держекоінспекції, в рамках взаємодії між державними органами, Держводагентство в межах компетенції оперативно надає інформацію щодо отриманих дозволів на СВК, поданих звітів про використання води за формою № 2ТП-водгосп (річна) та іншу запитувану інформацію, що перебуває у його володінні.

З метою налагодження ефективної взаємодії та обміну інформацією між Держекоінспекцією та Держводагентством підписано Меморандумом про співробітництво.

Крім того, Держводагентство, як один із суб’єктів державного моніторингу вод, здійснює моніторинг поверхневих вод відповідно до Програми затвердженої Міндовкілля на 533 пунктах спостереження. Моніторингом охоплено 98,7 % пунктів спостережень з урахуванням безпекової ситуації.

Згідно з результатами моніторингу, якість води у поверхневих водних об’єктах характеризується органічним та біогенним забрудненням, що свідчить про вплив скидів забруднених комунально-побутових і промислових стічних вод. Серед небезпечних речовин найчастіше фіксується перевищення по вмісту важких металів, пестицидів, поліароматичних вуглеводнів та фармацевтичних препаратів.

У разі виникнення аварійного забруднення вод, Держводагентство здійснює дослідницький моніторинг масивів поверхневих вод.

На жаль, випадки аварійного забруднення вод, зокрема нафтопродуктами, внаслідок ракетних атак на об’єкти критичної інфраструктури почастішали як в зонах активних воєнних дій, так і по всій території України.

Інформацію опубліковано згідно офіційного сайту Держводагентства: